понеділок, 8 травня 2023 р.

Медіаграмотна розсилка

 

Медіаграмотна розсилка

 
Вітаємо, шановні учасники та учасниці проєкту!

Освіта впродовж життя ― невід’ємна частина учителювання. Щорічне збагачення новими ідеями, знаннями, знайомство з досвідом інших колег ― що може бути корисніше та цікавіше? От і ми вирішили цей випуск розсилки присвятити питанню особистісного та професійного, а головне - медіаграмотного розвитку.

Отож, у 92-му випуску медіаграмотної розсилки у вас є можливість:
 
🔹 підвищити кваліфікацію разом із проєктом та здійснити разом із нами «Медіаграмотний спротив»: анонсуємо два нових онлайн-курси;
🔹 розповісти нам про ваш власний досвід та долучитися до створення нашої медіаграмотної розсилки.
 
Корисного читання!
Колеги, раді представити вам нову освітню програму підвищення кваліфікації педагогічних працівників  ― «МЕДІАГРАМОТНИЙ СПРОТИВ».

Що це?
Це два онлайн-курси: «Медіаграмотний спротив: будуємо аргументовані діалоги» та «Медіаграмотний спротив: спілкуємось на рівних». Вони розроблені з урахуванням необхідності формування і розвитку мовно-комунікативної компетентності педагогічних працівників у контексті нових викликів інформаційного медіапростору.

Для кого ці курси?

Ці онлайн-курси для вас:
🔸 Якщо ви хочете здобути 30 корисних годин (1,0 кредит ЄКТС) для підвищення кваліфікації.
🔸 Якщо ви прибічник/-ця безперервного педагогічного медіаграмотного розвитку.
🔸 Якщо ви прагнете вдосконалити свою українську.
🔸 Якщо вам хоч раз бракувало потрібних слів для відповіді в діалозі.
🔸 Якщо ви прагнете спілкування на засадах толерантності до гендерних особливостей співрозмовників/-ць.
🔸 Якщо вам не подобаються курси, де ви сторонній спостерігач/-ка.
🔸 Якщо ви любите курси, матеріал із яких можна запропонувати своїм дітям, учням та ученицям, знайомим, колегам, сусідам і сусідкам.
🔸 Якщо ви серйозно налаштовані здійснювати спротив інформаційним викликам сьогодення.

Насправді, в курсів ще багато переваг, але ми хочемо, щоб ви знайшли в них саме свою користь та актуальність. А більш детальну інструкцію, як зареєструватися та працювати з онлайн-курсами, можна переглянути в нашому короткому відео.

👉 Курс №1 ― про принципи побудови публічної риторики, про виражальні можливості ведення аргументованого діалогу, а також про протидію мовній агресії ― можна пройти, натиснувши цю кнопку:
Медіаграмотний спротив: будуємо аргументовані діалоги
👉 Курс №2 ― про розвиток критичного мислення щодо гендерних стереотипів, сформованих у дитячій літературі; про принципи творення та виражальні можливості фемінітивів у соціальному житті, а також про розпізнавання маніпулятивних текстів, які унеможливлюють ідеї рівних прав розвитку людей ― можна пройти за цим покликанням:
Медіаграмотний спротив: спілкуємось на рівних
За проходження кожного з курсів ви отримаєте електронний сертифікат на 15 годин (0,5 кредити ЄКТС). Отримати й завантажити його можна буде одразу на платформі (в поштовій скриньці) після завершення курсу. 

Знаємо, що ми, активні у свідомому ставленні до державної мови, готові до змін, гнучкі, патріотично налаштовані й відповідальні, здійснимо разом медіаграмотний спротив інформаційним викликам сьогодення! 💪
Колеги, під час роботи над розсилкою ми намагаємось реагувати на ваші запити та постійно  удосконалювати зміст випусків.  

Спілкуючись із вами, часто чуємо запит про те, що ви хотіли б дізнаватись про унікальний досвід інших учасниць/-ків проєкту. Хтось потребує опису досвіду, щоб отримати ідейний та мотиваційний поштовх до застосування наших вправ. Комусь перед проведенням зручно побачити на власні очі саме методичну інтерпретацію вправи. Для декого важливо бути почутим і побаченим у спільноті освітян.

📬 Отак і виникла ідея нововведення, яке задовольнить усі ці запити. Пропонуємо вам стати авторками/-ами матеріалів в розсилці. Це буде рубрика, де ви зможете описати вправу, поділитись корисними ідеями, висвітлити свій досвід, запросити нас всіх на свою методичну медіаграмотну кухню. От уже й варіант назви для рубрики маємо! До речі, почнімо зі спільного називання нашої рубрики! Натискайте кнопку та проголосуйте за назву нашої нової рубрики:
ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА НАЗВУ
Отже, наша команда, яка працює над медіаграмотною розсилкою, може й хоче підтримувати зв’язок із нашими фаховими учителями/-ками й наповнювати ньюзлетер текстами від них. До речі, ми будемо супроводжувати тих із вас, хто зголоситься поділитися досвідом і будемо поруч: підтримуватимемо й спрямовуватимемо! Нам корисна така взаємодія! Маєте ідеї / пропозиції / побажання, будемо дуже раді почути їх.  
ХОЧУ СТАТИ СПІВАТОРОМ/-КОЮ РОЗСИЛКИ

Матеріали проєкту

Нагадуємо: усі учасники/-ці проєкту мають постійний доступ до всіх матеріалів проєкту в електронному вигляді, що розміщені на Google-диску. Для того, щоб вам було зручніше в них орієнтуватись, ми створили документ з описом структури та категорій матеріалів і, звичайно, покликаннями на відповідні теки. Будь ласка, збережіть собі посилання на нього.
Попередні випуски медіаграмотної розсилки можна прочитати, натиснувши на цю кнопку. 👇
ПОПЕРЕДНІ ВИПУСКИ

Немає коментарів:

Дописати коментар