вівторок, 10 грудня 2024 р.

Ефективні практики


       Вітаємо Іщук Надію Михайлівну, вчителя біології Ліцею № 2 Калинівської міської ради Вінницької області із завершенням вивчення та узагальнення досвіду роботи.

Досвід схвалено науково-методичною радою Вінницької академії безперервної освіти.

Зичимо Вам, Надіє Михайлівно здоров'я, професійного зростання та реалізації всіх планів і задумів під мирним небом України!

 Презентація досвіду Іщук Н.М.



вівторок, 19 листопада 2024 р.

Інфомедійна грамотність в освіті

 

Шановні учасники та учасниці!

📢Раді повідомити, що проєкт IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси розпочинає новий набір учасників та учасниць серед вчителів. Завдяки нашим спільним зусиллям, проєкт вже об’єднав понад 5300 освітян по всій Україні, які активно впроваджують навички критичного мислення та медіаграмотності у свої уроки, допомагаючи молоді краще орієнтуватися в сучасному інформаційному середовищі.

У цьому наборі IREX вперше розширює підходи до відбору учасників та запрошує вчителів усіх предметів середньої та старшої школи. 

✅Хто може взяти участь у проєкті? 
До участі у проєкті запрошуються вчителі усіх предметів, які викладають у 5-11 класах закладів загальної середньої освіти України, незалежно від форми власності. Вчителі, які викладають у тимчасово переміщених закладах освіти, можуть подаватися до участі, проте можливість подачі заявок освітянами, які фізично знаходяться на тимчасово окупованих територіях, відсутня. До проєкту можуть також долучатися заклади освіти, які знаходяться в інших країнах та підпорядковані МОН.
 
📝Освітяни, які бажають приєднатися до проєкту, мають заповнити та подати електронну заявку на участь індивідуально: https://forms.office.com/r/pUDBsszdHt

⏳Приймання заявок триватиме з 18 листопада до 31 грудня 2024 року. Інформація щодо результатів відбору буде надіслана орієнтовно за декілька тижнів після завершення подачі заявок (січень 2025 року).

Реагуючи на високий попит на інтеграцію медіаграмотності в різні аспекти навчання, IREX працює над новим набором універсальних матеріалів, які можуть бути використані вчителями усіх предметів середньої та старшої школи. Ці ресурси допоможуть педагогам впроваджувати медіаграмотність в освітній процес, сприяючи розвитку критичного мислення та вміння аналізувати інформацію серед учнів. Окрім універсальних уроків, учасники/-ці також матимуть доступ до спеціалізованих матеріалів для викладання української мови та літератури, всесвітньої історії, історії України та мистецтва, що дозволить інтегрувати медіаграмотність безпосередньо в предметне навчання. Проєкт також пропонуватиме новим учасникам/-цям менторську підтримку від команди експертів, можливість участі в курсах підвищення кваліфікації та в різноманітних онлайн- та очних навчальних заходах.

❗🔗Детальніша інформація та умови участі у проєкті доступні на офіційній сторінці: https://l2d.in.ua/

Заохочуємо вас поширювати інформацію про набір серед зацікавлених колег, щоб разом працювати над тим, щоб медіаграмотність була наскрізним компонентом сучасної освіти.

пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

Зустріч з вчителями Мурафської громади

        22 жовтня на запрошення Центру професійного розвитку педагогічних працівників Мурафської сільської ради працівники КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти" Галина Опаренюк, завідувач лабораторії біології та екології, Лариса Степанова, завідувач лабораторії хімії та Тетяна Уманська, завідувач лабораторії географії та природознавства взяли участь  у засіданні професійної спільноти вчителів природничої освітньої галузі Мурафської громади, яке відбулось офлайн на базі Мурафського ліцею.

Під час засідання вчителів біології, географії та хімії ознайомили з актуальними завданнями, які постають перед природничою освітньою галуззю у 2024/2025 навчальному році. Однією з головних тем розмови стали питання оцінювання навчальних досягнень учнів у закладах освіти в умовах Нової української школи. Педагоги отримали відповіді на низку запитань щодо організації й проведення різних видів оцінювання та комплексних підсумкових робіт.

Зустріч з освітянами Мурафської громади пройшла змістовно та результативно у теплій дружній атмосфері очного спілкування.











З досвіду роботи педагога-тренера НУШ Іщук Н. М.

Розвиток компетентностей учнів на уроках біології

вівторок, 15 жовтня 2024 р.

Всеукраїнський конкурс до Всесвітнього Дня екологічного маркування!

Лист МОН щодо організації конкурсу 

Лист ГО "Жива планета" щодо участі у конкурсі

Національний тест з медіаграмотності

 

Пропонуємо пройти національний тест із медіаграмотності, який проводять уже третій рік поспіль. 

Коли?
👉Протягом дня 17 жовтня з 8:30 до 23:59 за покликанням: https://filter.mcsc.gov.ua/start/?fbclid=IwY2xjawFzKyxleHRuA2FlbQIxMAABHXTeFx7Pt1XjIQunp4F5FFFVYqmYYgf6MYWo05Y81zrdqoBT2mRObILnMQ_aem_F0h1JY9HKwYnNLns05F0OQ .

Пройти тест можна лише один раз — учасники та учасниці, які пройдуть тест декілька разів, не зможуть претендувати на подарунки. Тест буде відкритий на сайті й після 17 жовтня, але претендувати на призи зможуть лише ті учасники та учасниці, які пройдуть його саме в цей день.

Скільки запитань?
Тест містить 25 питань і 5 тематичних блоків. Після проходження тесту вам автоматично буде виведений результат, а правильні відповіді опублікують 18 жовтня на сайті «Фільтра».

Хто отримає подарунки?
П’ятдесят учасників та учасниць, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають корисні призи, серед яких подарункові сертифікати на книги у Vivat, портативні зарядки, термокружки, ігри з медіаграмотності та інше. Подарунки переможці отримають протягом місяця після проведення тесту.

Детальну інформацію про тест можна знайти на сторінці події від Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр».



Здорове медіаспоживання під час війни

Реєстрація на презентацію 

Просимо заповнити форму для реєстрації до 12.00. 28 жовтня 2024 р.

Тож 29 жовтня о 16.00 ми запрошуємо вас на презентацію посібника для вчителів «Здорове медіаспоживання під час війни», яку модеруватимуть Любов Найдьонова, докторка психологічних наук, член-кореспондентка НАПН України, та Олена Тараненко, кандидатка філологічних наук, менеджерка з розбудови потенціалу проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» IREX. 

понеділок, 23 вересня 2024 р.

Наочність для кабінету біології. Біблотека 3D-моделей від EdPro


Серед продуктів EdPro — різноманітне обладнання та програмне забезпечення, що допомагає зробити уроки інтерактивнішими, захопливішими для учнів. Його доповнює навчальний контент українською мовою, який ми створюємо самотужки або у співпраці з партнерами.
Описи з характеристиками та вартістю кожного приладу ви зможете переглянути в онлайн-магазині EdPro: https://shop.edpro.ua/
Нагадуємо, що отримати консультацію щодо вибору обладнання, оформлення документації для закупівлі або почути відповіді на ваші запитання зручно у службі підтримки EdPro.
Звертайтеся: 050 317-20-29 / support@edpro.ua

3D-моделі з біології 

четвер, 29 серпня 2024 р.

Серпневі зустрічі

 28 серпня відбувся інструктивно-методичний семінар "Особливості навчання біології у 2024-25 н.р. Ефективна співпраця та комунікація в освітньому процесі НУШ". У роботі семінару взяли участь керівники фахових спільнот учителів біології територіальних громад області та працівники ЦПРПП, які відповідають за викладання предмета. Під час зустрічі обговорили питання реалізації Концепції НУШ та Державного стандарту (2020) у базовій середній школі (другий цикл - базове предметне навчання) при навчанні учнів біології у 7 класах. 

Зустріч була змістовною та результативною. Педагоги взяли активну участь в обговоренні  питань щодо реалізації підходів Державного стандарту та Концепції, особливостей сучасного уроку біології та оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до нормативних документів, отримали методичні рекомендації та поради щодо вище зазначених питань.



 


пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

Серпневі зустрічі - готуємось до впровадження Концепції НУШ у базовій школі

 22 серпня взяла участь у роботі засідання професійної спільноти вчителів біології Погребищенської міської громади, організоване Центром професійного розвитку педагогічних працівників Погребищенської міської ради. На засіданні розглядались питання організації навчання біології у 2024/2025 н. р. Особлива увага приділялась питанням організації навчання у 7-х класах у зв'язку з переходом на новий рівень - ІІ цикл базової середньої освіти базового предметного навчання. Вчителі долучились до обговорення актуальних питань планування та організації навчання біології, опрацювали нові нормативні документи: Типова навчальна програма для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти та Рекомендації оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти.

Щиро вдячна консультанту Центру Валентині Григорівні Тімергазіній за запрошення та можливість поспілкуватися з учителями наживо.

Дякуємо ЗСУ за можливість комунікувати, працювати та планувати на перспективу.

Успішного та результативного навчального року Вам, шановні колеги!







Всеукраїнська інтернет-олімпіада 2024-2025 н. р.

Наказ Міністерства освіти і науки України про проведення Всеукраїнських учнівських інтеренет-олімпіад  у 2024/2025 навчальному році

неділя, 23 червня 2024 р.

Готуємося до реалізації Концепції НУШ


Шановні колеги!

Продовжуємо публікувати творчий доробок слухачів тематичного курсу «Особливості сучасного уроку біології в контексті НУШ: вимоги та принципи організації»  - моделі уроків для 7 класу, створені за вимогами Концепції НУШ, ДСБСО та модельною навчальною програмою «Біологія. 7–9 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Балан П. Г., Кулініч О. М., Юрченко Л. П. ) й календарно-тематичним планом даних авторів.

Урок № 12. Паразитичні одноклітинні евкаріоти 





пʼятниця, 21 червня 2024 р.

Готуємося до реалізації Концепції НУШ

 Шановні колеги!

Продовжуємо публікувати творчий доробок слухачів тематичного курсу «Особливості сучасного уроку біології в контексті НУШ: вимоги та принципи організації»  - моделі уроків для 7 класу, створені за вимогами Концепції НУШ, ДСБСО та модельною навчальною програмою «Біологія. 7–9 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Балан П. Г., Кулініч О. М., Юрченко Л. П. ) й календарно-тематичним планом даних авторів.

Урок № 11. Особливості організації клітин одноклітинних еукаріотів








Урок № 14. Водорості одноклітинні, колоніальні та багатоклітинні.



Урок № 43. Міграції тварин 

План-конспект уроку № 43

Готуємося до реалізації Концепції НУШ

        За програмою тематичного курсу «Особливості сучасного уроку біології в контексті НУШ: вимоги та принципи організації» з 17.06.24 р. по 20. 06.24 р. відбулися курси вчителів біології. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти  проходило відповідно до нових методик згідно з Концепцією «Нова українська школа». Особлива увага приділялася практичній спрямованості роботи слухачів – моделюванню сучасного уроку біології в контексті вимог сьогодення. Всі вчителі активно долучилися до теми та розробили моделі 7 уроків біології для навчання учнів 7-х класів відповідно до модельної навчальної програми «Біологія. 7-9 класи» авторів Балан П. Г., Кулініч О. М., Юрченко Л. П. Це гарний початок втілення реформи у 2 циклі базової середньої освіти. Моделі уроків та електронні презентації до них розміщені у блозі лабораторії біології та екології академії. Вчителі біології Вінниччини зможуть взяти їх за основу у своїй роботі у 2024/25 навчальному році.

Слухачі щиро вдячні організаторам курсів, викладачам академії та вчителям, які провели майстерки, за цікаві вебінари, змістовні презентації та можливість долучитися до обговорення актуальних питань сьогодення.

Успіхів Вам, колеги, у втіленні нових ідей при реалізації Концепції НУШ!

Перемоги та миру нам усім!!!



пʼятниця, 24 травня 2024 р.

Творчий доробок слухачів тематичних курсів вчителів біології

 Шановні колеги, пропонуємо Вам творчий доробок слухачів курсів - моделі уроків у 7 класі, створені за вимогами концепції НУШ та модельною навчальною програмою «Біологія. 7–9 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Балан П. Г., Кулініч О. М., Юрченко Л. П. ).







Тематичні курси вчителів біології

З 20 травня по 23 травня 2024 року відбулося підвищення кваліфікації вчителів біології за програмою тематичного курсу «Особливості сучасного уроку біології в контексті НУШ: вимоги та принципи організації». 

Тематичні курси – це можливість поглибити і розширити знання, вдосконалити уміння, плідно і результативно попрацювати в команді, відчути підтримку колег і колежанок, покреативити та створити новий освітній продукт – модель сучасного уроку біології для 7 класу в контексті НУШ. 



 

пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Інструктивно-методичний семінар для керівників методичних об'єднань


25 квітня 2024 р. відбувся інструктивно-методичний семінар для керівників методичних об'єднань (фахових спільнот) вчителів біології на тему «Нові професійні ролі і завдання вчителя біології в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».
У зустрічі взяли участь 64 педагоги, представники територіальних громад області. Обговорили нові завдання та функції вчителя біології в контексті змін в освітній системі. Аналізували можливості та виклики, які виникають у зв'язку з впровадженням Концепції.
Учасники зустрічі взяли участь в обговоренні актуальних питань, обмінялися досвідом та найкращими практиками організації роботи мо вчителів біології.

Матеріали семінару до Вашої уваги:




пʼятниця, 12 квітня 2024 р.

ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

 З 8 по 12 квітня 2024 року у м. Львів відбувся ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. Вінницьку область представляла команда з 6 учнів: 

Блащук Святослав Анатолійович, учень 7 класу Бохоницького ліцею  Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області

Федорович Уляна Дмитрівна, учениця 8 класу Комунального закладу "Вінницький ліцей  № 30 ім. Тараса Шевченка"

Оцалюк Тетяна Володимирівнаучениця  9  класу Комунального закладу "Вінницький ліцей  № 20"

Романюк  Ірина  Олександрівнаучениця 9 класу Опорного навчального закладу «Заклад загальної середньої     освіти     І-ІІІ     ступенів      № 1  ім. Т. Шевченка м. Ямпіль Ямпільської  міської  ради Вінницької області»

Мотрук Марія Сергіївнаучениця 10 класу Ліцею № 1 м. Хмільника Вінницької області

Рембайло Марія Андріївнаучениця 11 класу Комунального закладу "Вінницький ліцей  № 20"

Вітаємо з перемогою 

Блащука Святослава Анатолійовича - диплом І ступеня

Оцалюк Тетяну Володимирівну - диплом ІІІ ступеня

Бажаємо творчого натхнення та нових перемог!





вівторок, 9 квітня 2024 р.

7 клас НУШ - моделі уроків біології

 Шановні колеги!

Пропоную Вашій увазі моделі уроків біології, розроблені слухачами тематичних курсів.

Уроки відповідають МНП авторів Балан П. Г., Кулініч О. М., Юрченко Л. П. та їхньому КП.

Модель уроку № 7

Модель уроку № 8

Тематичні курси вчителів біології у контексті НУШ

 

З 01.04.24 р. по 04. 04.24 р. відбулися курси вчителів біології за програмою тематичного курсу «Особливості сучасного уроку біології в контексті НУШ: вимоги та принципи організації». Підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти  проходило відповідно до нових методик згідно з Концепцією «Нова українська школа». Особлива увага приділялася практичній спрямованості роботи слухачів – моделюванню сучасного уроку біології в контексті вимог сьогодення. Всі вчителі активно долучилися до теми та розробили моделі 10 уроків біології для навчання учнів 7-х класів відповідно до модельної навчальної програми «Біологія. 7-9 класи» авторів Балан П. Г., Кулініч О. М., Юрченко Л. П. Це гарний початок втілення реформи у 2 циклі базової середньої освіти. Моделі уроків та електронні презентації до них розміщую у блозі лабораторії біології та екології академії. Вчителі біології Вінниччини зможуть взяти їх за основу у своїй роботі у 2024/25 навчальному році.

Успіхів Вам, колеги, у втіленні нових ідей!
Перемоги та миру нам усім!!!






понеділок, 25 березня 2024 р.

Готуємося впрваджувати Концепцію НУШ у 2024-25 н. р.

 Шановні колеги!

Пропоную до перегляду та опрацювання матеріали, які стосуються навчання біології учнів у 7 класі в контексті реалізації Концепції НУШ:

Нормативно-правове забезпечення, модельні навчальні програми

Діяльнісний підхід

Сучасний урок в контексті НУШ

До уроків біології у 7 класі 2024/25 н. р.

Шановні колеги!

Вашій увазі пропонується досвід роботи Іщук Н. М., вчителя біології Ліцею № 2 Калинівської міської ради з питань формувального оцінювання на уроках біології у 7 класі (пілотування НУШ)

З досвіду роботи 

Приємного перегляду та результативного використання!

пʼятниця, 26 січня 2024 р.

ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології

 21 січня 2024 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. В олімпіаді взяв участь 41 учень  10-11 класів з 22 територіальних громад Вінниччини. Традиційно олімпіада проходила у два тури: теоретичний та захист науково-дослідницьких екологічних проєктів. 

За результатами роботи журі визначено 20 переможців.

Дипломом І ступеня нагороджені учні:

Олофінська Людмила Русланівна, учениця 10 класу Оратівського ліцею Вінницького району Вінницької області, 

керівник Корнійчук Юлія Михайлівна

Сорокопуд Марія Олександрівна,  учениця 10 класу Рахнівсько-Лісового ліцею з дошкільним відділенням, початковою школою та гімназією Шпиківської селищної ради Тульчинського району Вінницької області, 

керівник Сорокопуд Альона Михайлівна

Волк Владислав Євгеновичучень 11 класу Ліцею № 3 Ладижинської міської ради Вінницької області, 

керівник Касяненко Світлана Володимирівна

Біла Вероніка Михайлівнаучениця 11 класу Ліцею № 1 м. Хмільника Вінницької області, 

керівник Кулініч Ольга Миколаївна

Вітаємо переможців! Бажаємо наснаги для нових здобутків! 

Слава Україні!